Sklepy, szczególnie w okresie zbliżającego się święta Wszystkich Święty oferują nam szeroki wybór zniczy i wkładów do zniczy. Różnią się one materiałem, z którego są wykonane, rozmiarem, kolorem czy też rodzajem wkładu. Jakie wyróżniamy rodzaje wkładów? Na które warto się zdecydować?
Wkłady do zniczy – rodzaje
W sklepach najczęściej dostaniemy dwa rodzaje wkładów do zniczy. Wyróżniamy:
- wkłady parafinowe, które są najczęściej używane. Są najpopularniejsze i najczęściej wybierane ze względu na cenę. W porównaniu do innych rodzajów wkładów są znacznie tańsze. Wkłady parafinowe sprawdzą się o każdej porze roku,
- wkłady olejowe, które dzięki dodaniu specjalnego oleju palną się efektywniej, niż pozostałe znicze. W porównaniu do wkładów parafinowych palą się one nawet o 25% dłużej. Wkłady olejowe palić mogą się nawet przez kilka godzin. Ceny jednak są znacznie wyższe, niż w przypadku zniczy parafinowych.
Mniej popularne wkłady do zniczy
Wkłady parafinowe oraz olejowe, to te najczęściej wybierane. W sklepach – najczęściej tych przycmentarnych zakupić możemy również takie rodzaje wkładów jak:
- wkłady ekologiczne – wytwarzane na bazie tłuszczu palmowego. Wkłady te nie szkodzą środowisku. Jeśli chcesz, by Twoje zakupione produkty były przydatne dla środowiska, należy wybrać produkty z oznaczeniem ,,eko”,
- wkłady długopalne – wkłady te palą się nawet przez kilka dni. Warunki atmosferyczne nie wpływają na jakość palenia się zniczy. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Ceny tych wkładów do zniczy sięgają 10 zł.
- wkłady naftowe – wkłady naftowe stosuje się zarówno na marmurowych, jak i granitowych nagrobkach. Nie powodują one zniszczeń nagrobków – są w pełni bezpieczne. Dodatkowo wkłady naftowe cechuje długotrwałe palenie oraz odporność na warunki atmosferyczne.

Znicze – szklane czy plastikowe
Jeśli zależy nam na wytrzymałych zniczach, to warto zdecydować się na znicze szklane. Można w nich wymieniać wkłady. Posłużą nam one przez długi czas. Znicze plastikowe trzeba znacznie częściej wymieniać w całości. Wysoka temperatura palenia często powoduje, że ulegają one deformacji.
Komentarze są wyłączone, lecz trackback i pingownie jest włączone.